27 ARALIK CUMARTESİ 2020 NBA İDDAA ANALİZLERİ

27 Aralık Cumartesi 2020 NBA İDDAA ANALİZLERİ

Sacramento Kings – Phoenix Suns

Normal sezona iyi başlayan Phoenix evinde Dallas Mavericks’e karşı son periyotta oyundan düşse de genel olarak iyi bir performans gösterdi. Özellikle saha içi isabet olarak %48’lerle oynamaları sezona ne kadar iştahlı başladıklarını gösteriyor. Maçın özetine ve detaylarına baktığımızda Dallas Mavericks’in zayıf savunma yaptığını ilk yarı itibariyle belirtebiliriz. Doncic’in sezon ortalamasının üzerinde başlaması Phoenix Suns’ı biraz zorlasa da üç sayı gerisinden %42’lik performans gösteren Suns 106 sayı kaydederek mücadeleyi kazanmayı başardı. Booker 22 sayı ile takımını çekerken takımın yeni yıldızı C. Paul 5 asist ile ciddi bir katkı sağladı. Yeni yapılanma içerisinde olan Phoenix deplasmanda da olsa bu maçı bana göre kazanmaya yakın olan taraf.

Tahmin tavsiyesi: Phoenix Suns kazanır | Ev sahibi 116.5 sayı altı


Utah Jazz – Minnesota Timberwolves

Trail Blazers karşısında normal sezona galibiyetle başlayan Utah Jazz, 120 sayı kaydederek geçtiğimiz sezonun defansif performansının yanında bu sezon özellikle koş-koş oyun tarzını benimseyen takımlara karşı önemli bir tehtid oluşturacağının kanıtını sundu. NBA’in en iyi uzunlarından Gobert’in yıldızlaştığı mücadelede pota altı hakimiyeti tamamen Jazz tarafındaydı. McCollum’ı 23 sayıda tutan ve Lillard’a sadece 9 sayı attıran Jazz, savunmanın en önemli takımlarından bir tanesini olduğunu da performansıyla perçinledi. Conley, Mitchell ve Gobert ile birlikte bu sezonun özellikle Batı konferansında istenilen seviyenin üzerine çıkmasını beklediğimiz Utah’ın ilk maçını detaylı olarak izleyemedim ancak özet görüntüleri bana çok şey ifade etti. Basketbol matematik de gerektirir. Hepimiz biliyoruz. Bu yüzden pota altında yapılan savunmaları rakamlarla yorumlayacak olursak bu maçta Towns ve Beasley gibi oyunculara sahip olsa da Minnesota’yı durdurmak Utah için çok zor olmayacaktır. Taraf için zor ancak alt-üst baremi için Utah’ın savunmasından kaynaklı bu mücadeleye 227.5 sayı bareminin altını öneriyorum. Minnesota’nın Detroit maçını kazanması bir ölçü değil elbette fakat taraf tercihi bu maçta, Utah her ne kadar daha iyi gibi görünürse görünsün riskli gibi duruyor.

Tahmin tavsiyesi: 227.5 sayı altı


Chicago Bulls – Indiana Pacers

Indiana Pacers NBA’de sevdiğim dengeli, hatta en iyi savunma takımlarından bir tanesi. Özellikle son yıllarda defansif konuda Pacers’ın pota altındaki performansını, alan savunmasıyla birlikte olumlu yönde yorumlayabiliriz. Geçen sezon sakatlıklardan dolayı ve Bubble ile ilgili krizler oluştuğundan bir çok oyuncu etkilenmiş, Pacers’ın iyi gidişatına psikolojik faktörler etki etmişti. Sağlıklı bir Sabonis yine sezon başında açılışı nasıl yapabileceğini 32 sayı attığı Knicks mücadelesinde gösterdi.  Brogdon ve Oladipo da takıma uyum sağlamış gibi görünüyorlar. Özellikle Oladipo geçen sezonunu büyük bir kısmında sakatlığı nedeniyle oynayamamış ve Indiana bir çok maçını belki de bu kısa rotasyonu iyi yapamadığından dolayı kaybetmişti. Indiana bençten belki çok fazla katkı alamıyor ama yine de parkedeki ilk beş Bulls deplasmanında rakibi pota altında zorlayabilir. Chicago’da Hawks’a kaybeden Bulls, Atalanta’nın saha içi isabet yüzdesini %53’lere çıkarmasıyla birlikte aslında pek de bir şey yapamadı. Rakip çok iyiyken savunmayı da beceremiyorsanız bazen yapacak hiç bir şey kalmıyor. Favori olmadıkları bir maçı kaybettiler ve bunun normal bir sonuç olduğunu söyleyebiliriz. Markkanen ve LaVine beklendiği gibi bir performans ile başladılar ama Hawks’ın uzunlarına karşı zaman zaman etkisiz kaldılar. İki oyuncu 43 sayı atarak Bulls’u ayakta tutmaya çalışsalar da Porter Junior dışında benç katkısı sağlamayadıklarından dolayı maçın büyük bir bölümünü geride oynadılar. Maçın başında farklı bir şekilde geri düşmelerinin sebeplerinden bir tanesi de yapamadıkları alan savunması. Trae Young elbette sıra dışı bir oyuncu ancak hiç bir şekilde Young haricinde diğer yardımcı oyunculara da baskı uygulayamadılar. Rahat pozisyonlara giren Atlanta Hawks deyim yerindeyse henüz daha ilk yarıda maçı bitirmeyi başardı. Pacers’ın ben bu maçta rakibine karşı sert bir savunma yapacağını düşünmüyor ve eforlarını ofansta harcayarak mücadeleyi kazanmak için mücadele edeceklerini düşünüyorum. Sakatları maç önünde kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim ancak şu anda önemli bir durum gözükmüyor. Pacers bence bu maçı 115-120 civarı sayı atarak kazanacak ve 105-108 civarında da potasında sayı görecek. LaVine’in oyun görüşü bu maçta kendisine de bir 20 sayı yazdırabilir.

Tahmin tavsiyesi: 221.5 sayı üstü | Indiana Pacers kazanır


Değerli takipçilerimiz için önerdiğimiz sezonun ilk üçlü tavsiyedir. Aralarından maç alarak değerlendirme yapmanız daha güzel sonuçlar ortaya çıkarabilir. Yüksek misli tavsiye edilmez ve bu kuponlar sadece tavsiye amaçlıdır. 
MAÇ TAHMİN ORAN
Sacramento Kings – Phoenix Suns MS 2 1.45
Utah Jazz – Minnesota Timberwolves 227.5 sayı altı 1.40
Chicago Bulls – Indiana Pacers 221.5 sayı üstü 1.45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir